پرسش و پاسخ مهدوی

چگونه می توان رضایت امام مهدی (عج) را به دست آورد؟

رضایت امام زمان (علیه السلام) همان رضایت خدا است؛بنابراین اگر ما خداوند را از خود راضی و خشنود ساختیم قطعا امام مهدی (علیه السلام) نیز از ما راضی و خشنود خواهد شد.

رضایت حضرت مهدی(عج) فقط در سایه عمل به دین و انجام وظایف امکان پذیر است.شرط ایجاد محبت و ارتباط، ایمان به همراه عمل صالح است. میان اعمال صالح توجه به چند عمل مورد سفارش امام مهدی عج قرار گرفته است:

۱. توجه به نماز: مخصوصا نماز اول وقت.
"هیچ عملی بهتر ازنماز بینی شیطان را به خاک نمی مالد، پس نماز بخوان و بینی او را به خاک بمال." امام زمان (عج)

2. پرهیز از انجام اعمال ناپسند:"چیزی ما را از شیعیان جدا نکرده، مگر آنچه از اعمال ایشان به ما می رسد که خوشایند ما نیست و از آنان انتظار نداریم." امام زمان (عج)

۳. دقت درکسب و مصرف مال حلال:"آنچه را برای ما فرستادی (از اموال) از آن رو می پذیریم که پاکیزه و طاهر می باشند... اما کسانی که اموال ما را با اموال خودشان درمی آمیزند، هر کس چیزی از اموال ما را حلال شمارد و آن را بخورد همانا آتش خورده است." امام زمان (عج)

۴. زمینه سازی برای ظهور:یعنی، که یکی از شرایط تحقق امر ظهور آن است که مردم آمادگی پذیرش را داشته و واقعا خواستار ظهور امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشند. از این رو یکی از وظایف مهم دوستداران امام و منتظران واقعی این است که در امر زمینه سازی شرکت کنند و در حد توان، هم خود با حضرت آشنا شوند و هم دیگران را آشنا سازند تا جهان برای ظهور آماده شود.

حضرت در نامه  ای به شیخ مفید نوشته است: «اگر شیعیان ما ـ که خداوند آن ها را بر اطاعتش موفق بدارد ـ در وفای به عهدی که بسته بودند (پیروی از امام) اجتماع کنند، هر آینه دیدار ما به تأخیر نمی افتد.»

۵. تلاوت قران: تلاوت قران و انس با آن از طرف حضرت بسیار سفارش شده است و در قران و روایات هم بر روی آن تاکید شده است.

۶. زیارت قبور امامان معصوم (ع) و خواندن زیارت جامعه کبیره و عاشورا و نمازشب که مورد تاکید امام زمان (عج) می باشد.
:: برچسب‌ها: وظایف منتظران حضرت مهدی عج

نویسنده : هم عهدان منتظر
تاریخ : چهارشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٠