آیا با استفاده از منابع روایی می توان وجود امام زمان(عج)را ثابت کرد؟

موضوع «مهدویّت» در فرهنگ شیعه،از جمله آموزههای اعتقادی و بلکه از ضروریات مذهب به شمار میآید.احادیث مربوط به این موضوع، چنان فراوان و گسترده است که جای هیچ شک و تردیدی را باقی نمیگذارد.با مروری کوتاه در منابع حدیثی شیعه،به خوبی در مییابیم که موضوع ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و بر پایی حکومت عدل جهانی به دست ایشان،جزو موضوعات کاملاً متواتر و مورد قبول تمام مسلمانان ـ به خصوص شیعه دوازده امامی ـ است.

اصحاب ائمه(علیهم السلام)،پیش از تولّد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)،با استفاده از بیانات نورانی معصومین(علیهم السلام)، کتابهای مستقلی در رابطه با ولادت، غیبت، ظهور و نشانه های ظهور آن حضرت تألیف کردهاند از جمله:

ابوالفضل عبّاس بن هشام ناشری، مشهور به «عبیس» از اصحاب امام رضا(علیه السلام) (م220ق)، مؤلف کتاب الغیبة.3-حسن بن علی بن ابی حمزه بطائنی، از اصحاب امام کاظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و صاحب کتابهای: الغیبة، الرجعة، القائم و الملاحم.9

برگرفته از درسنامه 1، ص 51

/ 3 نظر / 22 بازدید
سوادکوهی

سلام دوست عزیز سازنده ترين کلمه((گذشت)) است...آن را تمرين کن. پرمعني ترين کلمه((ما)) است...آن را به کار بر. عميق ترين کلمه((عشق)) است...به آن ارج بده. بي رحم ترين کلمه(( تنفر)) است...با آن بازي نکن. خودخواهانه ترين کلمه((من)) است...از آن حذر کن. نا پايدارترين کلمه((خشم)) است...آن را فرو بر. بازدارنده ترين کلمه ((ترس))است...با آن مقابله کن. با نشاط ترين کلمه ((کار)) است...به آن بپرداز. پوچ ترين کلمه((طمع)) است...آن را بکش. سازنده ترين کلمه((صبر)) است...براي داشتنش دعاكن.

ساحل هدایت

بسم رب المهدی باید از خویش بپرسیم چرا حجت حق خیمه را امن تر از خانه ما می داند؟!!! با سلام با کتاب انتظار در اندیشه ها بروزیم

نگاه منتظر

یابن الحسن ز لطف تو تجلیل میشود/ امسال هم بدون تو تحویل میشود/بر هفت سین قلبم نوشته ام/این سفره با سلام تو تکمیل میشود سلام علیکم:سال نو پیشاپیش مبارک به روزیم و منتظر نگاه منتظرتان از وبلاگ ما دیدن کنید و نظر بدهید موفق باشید.یا مهدی.