علت تولد مخفیانه حضرت مهدی (ع) چه بود ؟

احادیث بسیاری آمده بود مبنی بر اینکه از امام حسن عسکری ع فرزندی خواهد آمد که بر هم زننده اساس حکومت هاست که برای مردم نیز نقل شده بود از این رو فشار و سختی گیریها بر روی امام حسن عسکری ع بیشتر شد تا شاید با نابودی ایشان بتوانند جریان امامت را قطع کنند و به همین علت بود که  دورانی که حضرت درشکم مادر خویش بودند و نیز تولد ایشان از دید مردم پنهان ماند.


پرسمان مهدویت خدامراد سلیمیان (با تلخیص)

/ 5 نظر / 17 بازدید
سپیده

کدام گوشه ی دنیا نهفته روی چو ماهت اله من ز که پرسم نشان یوسف چاهت چقدر ناز غزل را کشیده ام که سراید تمام سوز دلم را ز دوردست نگاهت سلام بزرگوار آپ هستم و منتظر حضور سبزتون. قابل بدونین و تشریف بیارین [گل][گل]

کوثر

تا تو رفتی دیدگان خون فشانی ماند و من در سکوت بی کسی ها نیمه جانی ماند و من از همان شامی که دادم پیکرت را دست خاک لرزه های زانوان ناتوانی ماند و من ای پرستوی مهاجر از پر خونین تو بر در کاشانه ام تنها نشانی ماند و من چاه نخلستان،علی،تکرار شب های سیاه آه،بی تو نم نم اشک روانی ماند و من بعد تو در خلوت شب های تار شهر غم خاطرات تلخ روی ارغوانی ماند و من سلام دوست عزیز با مطلب"مظلوميت‌ حضرت‌ زهرا(س) و حضرت‌ مهدي(عج)"آپم و منتظر حضور پر مهرتان. به امید صبح ظهور.... "یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه"

روح باران

سلام. خوشحال میشم به وب ما هم سری بزنید و اگر مایل بودید تبادل لینک کنیم.

سپیده

این عشق آتشین ز دلم پاک نمی شود مجنون به غیر خانه لیلا نمی شود بالای تخت یوسف کنعان نوشته اند هر یوسفی که یوسف زهرا نمی شود... سلام بزرگوار. از اینکه قابل دونستین و دعوت ما رو پذیرفتین صمیمانه تشکر می کنم. من شما رو با افتخار با عنوان وبلاگتون " معرفت مهدوی" لینک کردم. از اینکه توفیقی نصیبم شد که با شما آشنا بشم بسیار خوشحالم. مهدی فاطمه پشت و پناهتون[گل][گل]

محمدمهدي

سلام.وب محتوايي و خوبي داريد. ضمن دعوت از وب حقير و شركت در نظرسنجي اگر مايل بوديد تبادل لينك كنيم. متشكرم عنوان لينك ما: ::.. بصيرت313 ..::