آیا شناخت حضرت مهدی(عج) ثمره ای هم دارد؟

برای شناخت امام عصر(عج) فواید بسیاری ذکر شده که به چند نمونه اشاره می کنیم.

1. جلوگیری از انحرافات و گمراهی ها

امام موسی بن جعفر (علیه السلام) می فرمایند: امام حجت بندگان است هر که او را رها کند، گمراه می شود و هر که همراه او باشد نجات می یابد و رستگار می گردد.


2. جلوگیری از بطلان عمل

قبولی اعمال در گرو پذیرفتن ولایت و مذهب امامان معصوم است امام باقر (علیه السلام) فرمودند: اسلام بر پنج چیز بنا نهاده شده است: «نماز، زکات، حج، روزه، ولایت». از امام (علیه السلام) سؤال شد کدامیک از آنها برتر است؟ امام فرمودند: ولایت  زیرا کلید حاکم  و راهنمای آنها است و اگر فردی شب تا صبح به نماز و روز خود را به روزه سپری کند وتمام ثروت خود را صدقه دهد و همه ساله به حج برود امّا ولی خدا را نشناخته باشد تا از او پیروی کند تمام کارهایش به راهنمایی او نباشد، هرگز نزد خداوند اجر و ثوابی ندارد.


3. رسیدن به حیات معنوی

نهایت آرزوی هر کسی این است که مانند پیامبر(صل الله علیه و اله) زندگی کند و مانند ایشان از دنیا برود و به این آرزو وقتی می توان رسید که طبق فرمایش نبی مکرّم اسلام عارف به ولایت ائمه معصومین(علیهم السلام) شد.


4. رهایی از مرگ جاهلیت

در روایات فراوانی که مورد پذیرش شیعه و اهل سنت است تصریح شده که هر کس امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا می رود.
امام باقر (علیه السلام) فرمودند: هر کس بمیرد و امامی نداشته باشد مرگ او مرگ جاهلیت است و هیچ کسی در این جهت معذور نیست تا امام خود را بشناسد. منظور از مرگ جاهلیت این است که مانند افرادی که پیش از اسلام در حال شرک و کفر مردند از دنیا خواهد رفت.


5.محبت و دوستی امام

یکی از وظایف مهم شیعیان محبت و دوستی امام است، یکی از آثار شناخت امام هم محبت به ایشان است که با فزونی شناخت حضرت محبت به ایشان هم زیادتر می شود و در سنخیت با حضرت هم افزایش می یابد و به تبع آن تقرب  به ذات اقدس الهی که برترین کمال است حاصل می شود.

/ 5 نظر / 21 بازدید
شيخ جواد

ممنون كه به ما سر زدي شما هم با افتخار لينك شديد به اميد حضور مججد شما ظهور

طلبه پاسخگو

سلام وعرض ادب وبلاگ زیبا وجالبی دارید. یارب عید است عطا بر همه ده بر ماتم و اندوه همه خاتمه ده پایان غم همه،ظهور مهدی است تعجیل فرج به مهدی فاطمه ده ....... دنيا را برايتان شاد شاد و شادي را برايتان دنيا دنيا آرزومندم منتظر حضور گرمتان هستم. یا علی

بسیجی

[گل]ختم313 صلوات برای ظهور وسلامتی امام زمان*روحی فداه*درسال جدید[گل] توجه منتظران مولا از این قافله جا نمانید: یکی از وظایف مومن منتظر ، فرستادن صلوات بر حضرت مهدی علیه السلام است.صلوات برای آن حضرت یعنی طلب رحمت برای او.

نگاه منتظر

خودت گفتی وعده در بهار است بهار آمد دلم در انتظار است بهار هر کسی عید است و نوروز بهار عاشقان دیدار یار است سال نو بر شما مبارک باد. سلام بزرگوار سال خوب و خوشي براتون آرزو ميكنم.. اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم [گل]اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

شاه حسینی

سلام سال نوتون مبارک،انشاالله امسال سال ظهور یوسف فاطمه باشه لطفا آدرس وب منو در پیوندهاتون به http://www.yousefefatemeh.com تغیر بدید.ممنون یا علی[گل]