دجّال کیست؟

1. آیت الله گلپایگانی می فرمایند : دجّال یک شخصیت حقیقی است که با قدرتهای عجیب ظهور خواهد کرد.

2. آیت الله مکارم شیرازی می فرمایند : دجّال یک شخص نیست بلکه یک جریان عمومی حاکم بر جهان است که دارای ابزاری فتنه انگیزی است.

3.  جمع بین این دو نظریه این را بیان می کند:

که دجّال یک جریان عمومی فتنه انگیز در جهان است که سالها قبل از ظهور امام زمان علیه السلام کار می کند و بیشترین تلاش را می کند تا از میان یاران امام ریزش ها بگیرد و آنها را گمراه کند. ولی بعد از ظهور چهره ی حقیقی اش ظهور می کند.

 به طور کلی ما در آخر الزمان دجّالهای متعددی داریم که تحت یک نظام واحد جهانی هستند. پیامبر (ص) می فرمایند: دجّال پیکرش را به انواع سلاح ها حتی به شمشیر و نیزه و ترس مجهز می کند. او به غیر از اینکه به فضا و دریا ها مسلط است ابزار های دیگری در اختیار دارد .مثل:

1.بهره گیری از سحر و جادو

2.بهره گیری از جنیان و تسخیر آنان برای انجام بعضی کارهایش

3.بهره گیری فیلم ،تصویرها و موسیقی که روایات زیادی در این مورد رسیده است

4.استعمارگری و بهره کشی از مردم بی پناه

5. ادعای ربوبیت.و ....

بیشترین پیروان دجّال به تصریح روایات، یهودیان و عرب های فاسد هستند.

 پیامبر بزرگ اسلام در حدیث زیبایی به  ضرورت شناخت او و علت این شناخت اشاره می کنند. هر کس مهدی را انکار کند کافر شده است و کسی که خروج دجّال را هم انکار کند کافر شده است.

پیامبر در خطبه ای از خصوصیات دجّال به اصحاب می گفتند و در پایان فرمودند:ویژگی های دجّال را برای شما خواندم تا در آن بیندیشید و به حقیقت آن دریابید ، بر ضد او به پا خیزید و عمل کنید و آیندگان خویش را به او آگاه کنید پس همانا که فتنه ی او شدیدترین و بدترین فتنه ها است که تا به حال آمده است .

  اولین نشست تخصّصی مهدویّت  پیرامون دجال و نمود های آخرالزمان  9/8/88

/ 13 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شمیم

عالیست.

منتظر

س

انتظاروترکش ولگرد

سلامی به وسعت دل شکسته ی من ورویای صادقانه شما . به روز شدم ومنتظرتون در هر دو وبلاگم هستم .منتظر نظرات گرمتون هستم ... www.ghafala.blogfa.com www.tarkash14.blogfa.com شهادت امام محمدباقر(ع)تسلیت باد جالب بود وخواندنی ممنون

فرزند شهيد

مطلب زيبايي نوشته بودين نسل نشسته روزگاري شهر ما ويران نبود ............دين فر وشي اينقدر ارزان نبود ثمره ي جهاد نسل ايستاده فريادگر، شده بود نسل نشسته ي ياد آور. تجمل پرست ها از بسيجي ها مي ترسيدند. امروز برای شهدا وقت نداریم ای داغ دل لاله تو را وقت نداریم به روزم منتظر نظرات پر مهر شما هستم سبز باشي از نوع علي[گل][گل][گل][گل] دوست داشتين ما را به لينك هاتون اضافه كنيد خبرشو حتما بدين يا علي

باران

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله النور همیشه با خودم فکر میکنم که باران اصلاً در حدی نیست که بخواد در مورد امام زمان (عج) حرف بزنه ولی واقعاً گاهی اونقدر دلم میگیره که دیگه باریدن بی وقفه هم نمیتونه درمانش کنه. فقط میدونم دلم می خواد حرف بزنم اونم در حالیکه با تمام وجود گریه می کنم و بگم من با تمام اشتباهاتم با تمام گناهانم تورو دوست دارم .این حق منه که در زمان زندگیم یه پیامبر از طرف خدا پیشم باشه که هر وقت دلم داره می ترکه یا سوالی دارم یا مشورتی می خوام، برم پیشش و بهش اقتدا کنم. مطمئنم که هست . هر کس می خواد باور نکنه ولی باران تجربه کرده. در کمتر از لحظه جواب گرفته. هر کس می خواد شک کنه یا بگه باران تو دیوانه ای ولی باران عاشق شده و برگشتی برای عاشقیش نیست... اینه که دیگه باران واسه ظهور دنبال نشونه و علامت نمی گرده چون حضورو لمس کرده . باران سوادی هم نداره که در مورد این مطالب حرف بزنه فقط میدونه که منتظر دیدنه چهره ی نورانیه امامشه چون از برکات وجودش همین حالا بهره منده. اللهم عجل لولیک الفرج ... انشاء الله باران که می بارد تو می آیی ...

حس غریب

سلام. تا کسی رخ ننماید به کسی دل نبرد دلبر ما دل ما برد و به ما رخ ننمود بروزم و منتظرتون. اللهم عجل لولیک الفرج التماس دعا.

آفتاب مهر

سلام شهادت حضرت مسلم رو به تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض می نمائیم به ما هم یه سری بزنین یا حق

پویا

از مطلب خوبت در وبلاگم استفاده کردم...حلال کن....

جاويد

با سلام دوست گرامي و عزيز لطفا" دقت فرمائيد كه پيامبر گرامي اسلام در زماني مي زيست كه بيان بسياري از واقعيتهاي آينده امكان پذير نبود .آنچنانكه در حديث داريم كه« ناخنهاي خود را كوتاه كنيد چون شيطان به زير آن لانه مي سازد».و منظور از شيطان در اين حديث ميكروب و بيماري است نه شخص ابليس. در احاديث متواتر در مورد دجال نيز كه صيغه مبالغه دجل به معني بسيار دروغگو و فتنه انگيز و هوچي است شايد منظور تلويزيون باشد با علم به اينكه «داراي چشمي در وسط پيشاني است مردم را فريب ميدهد و با استفاده از (حمار يا خر) به هر كجا قدم ميگذارد».با نشانه هايي كه از خر دجال داده شده و اندازه هاي محير القول آن اين موجود چيزي جز ماهواره هاي تلويزيوني نميتواند باشد طبق احاديث« از هر موي آن آهنگي برميخيزد »كه اشاره به فركانسهاي تلويزيوني است كه با نازكي يك تار مو يك كانال را انتقال ميدهند.«مدفوع آنرا حرامزادگان يا افراد بي اصالت نان ميپندارند »كه منظور اقبال و توجه افراد شيفته فرهنگهاي بيگانه به تبليغات كذب ماهواره اي ميباشد.