آیا شناخت امام زمان(عج) لازم است؟ چرا؟

 از احادیث خاندان وحی اینگونه برداشت می شود که مسلمانان در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) وظایفی دارند از جملۀ آن وظایف معرفت و شناخت امام عصر(علیه السلام) می باشد، زیرا آن حضرت امامی است که اطاعتش واجب است پس باید کسی که اطاعتش واجب است، صفاتش را شناخت تا با شخص دیگری که مقام او را به دروغ و کذب ادّعا می کند اشتباه نگردد.

و در همین راستا امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: به درستی که بهترین و واجب ترین فریضه ها بر انسان شناخت پروردگار و اقرار به بندگی او و پس از آن شناخت فرستاده خدا می باشد و گواهی دادن به پیامبری او و در مرحلۀ بعد شناختن امامی که به صفت و نامش در حال سختی و راحتی به او اقتدا می نمایی.مکیال المکارم/ ج2/ ص171.

دلیل عقلی :هرکس می خواهدپیروکسی باشدبایداول آن کس رابشناسدتاپیروش شود.

دلیل نقلی: هرکس بمیردوامام زمانش رانشناسدبه نوع مرگ جاهلی ازدنیارفته است.

برگرفته از کتاب 200پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان(عج).

/ 2 نظر / 18 بازدید
کوثر

سلام بر تو ای خزانه دانش خداوند! ای ششمین ستون معرفت! ای آن که خون زلال فضیلت و علم، در رگ های تو جریان دارد! سلام بر تو که هفدمین روز ربیع، با تپش های مقدس قلبت شکفتن را آغاز می کند. تو صادق آل محمدی. آن گونه بزرگی که خجستگی ولادتت، با میلاد بزرگْ پیامبر خداوند مقارن شده است. میلاد پربرکت پیامبر صلح و رحمت حضرت محمد صلی الله علیه وآله و رییس مکتب تشیع حضرت امام صادق علیه السلام بر مسلمین جهان مبارک باد. به امید صبح ظهور... [گل]اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

فاطمه

تا صبح فرج دیده به دیدار نشستیم