انقلاب اسلامی ایران چه رابطه ای با حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) دارد؟

رسول خدا (ص)می­فرمایند:مردمی از شرق(ایران)قیام می کنند و زمینه را برای دولت جهانی مهدی آماده می سازند….تا آنکه پرچمهای سیاه از مشرق(ایران)به اهتزاز در آید….آنها پرچمهای هدایتند و آن را به دست مردی از اهل بیتم که هم نام من است،می سپارند.او حاکم زمین میگردد…(سیدبن طاووس، الملاحم و الفتن، ص30 و 117). امام محمد باقر (ع) می­فرمایند :گویا می بینم گروهی از مشرق زمین (ایران)خروج کرده اند و حق را طلب می کنند ولی حق را به ایشان عطا نمی کنند…تا اینکه همگی قیام می کنند (و حکومتی اسلامی برپا می کنند) و آن را جز به صاحب شما (حضرت مهدی عج) تحویل نمی دهند.کشته های آنها شهیدند. آگاه باشید که اگر آن زمان را درک می­کردم خود را برای صاحب این امر آماده نگه می داشتم.(نعمانی ،الغیبه ص ۱۴۵). در فرهنگ روایات، منظور از مشرق، ایران می باشد. و این مسأله مورد اتفاق کلیه ی حدیث شناسان و مؤ لفان در قرون گذشته بوده است. این حدیث از معجزات امام محمد باقر (ع) است که به طور عجیبی بر حوادث انقلاب اسلامی ایران منطبق است. قیام ایران در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ ؛ قیام پیروزمندانه ی ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ ؛ استقرار حکومت اسلامی و استمرار آن تا انقلاب جهانی موعود ؛ تسلیم کردن تمام توان و تجهیزات این حکومت به امام زمان ارواحنا له الفداه ؛ جنگ های این انقلاب ، جهد فی سبیل الله است و کشتگان آن شهیدند؛ انقلاب اسلامی ایران در نزدیکی ظهور امام زمان (عج) اتفاق می افتد، به گونه ای که از لحظه پیروزی انقلاب تا ظهور حضرت از عمر طبیعی یک انسان بیشتر نخواهد بود؛چرا که امام باقر (ع) می فرماید(( اگر آن زمان را درک می کردم خود را برای ظهور صاحب الامر (عج) آماده نگه می داشتم.)).

نیز از جمله روایات ظهور، قیام مردی از قم است. امام کاظم(ع) فرمود:«:مردی از قم مردم را به حق دعوت می­کند افرادی پیرامون او گرد می­آیند که قلبهایشان همچون پاره های آهن(استوار) است. بادهای تند حوادث آنان را نلغزاند، از جنگ خسته نشده و نترسند، اعتمتدشان بر خدا است  و سرانجامِ کار از آن ِ پرهیزکاران است.»روایت، زمان قیام او را  مشخص نکرده اما در تاریخ قم و ایران وجود چنین شخصیتی با چنان یارانی قبل از امام خمینی(ره) و طرفدارانش سابقه نداشته است.(کورانی، ص222).

با توجه به روایت اهل مشرق و پرچم­های سیاه که در بحار علامه مجلسی و منابع دیگر ذکر شده این نکته استفاده می­شود که تنها گروهی که حق آنان را استیفا می­کنند کسانی هستند که از مشرق بپا خاسته و مقدمه ی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) را مهیا می­نمایند.

همچنین، با توجه به این عبارت  امام باقر(ع) که می­فرماید: «گویا می­بینم گروهی از مشرق زمین خروج کرده اند و طالب حق اند اما آنها را اجابت نکنند....» می­توان فهمید که نهضت ایرانیان از طریق انقلاب است، زیرا مفهوم عبارت «خروج کرده اند» نیز همین است، به عبارت امام توجه کنید:«طالب حق اند اما آنها را اجابت نکنند، مجدداً بر خواسته هایشان تاکید دارند اما مخالفان نگذارند. وقتی چنین شود شمشیرها را به دوش کشیده در مقابل دشمن بایستند، آنگاه پاسخ مثبت گیرند ولی این­بار خودشان نپذیرند تا آنکه همه قیام کنند و آن را جز به صاحبتان تحویل ندهند.» این پافشاری در حق­جویی ایرانیان تداوم می­یابد، آنها را از دشمنان خود «طالب حق اند» یعنی از ابرقدرتها می­خواهند که در شئون زندگی آنان دخالت ننموده و دست از این مردم بردارند تا دارای استقلال باشند ..... اما به آنان اعتنا نمی­کنند، تا مجبور به گرفتن سلاح شوند. ایرانیان در این نبردها به پیروزی می­رسند، دشمنان خواسته ی اولیه ی آنها را می­پذیرند اما دیگر دیر شده و شرائط دگرگون گشته و ایرانیان زیربار آن نمی­روند. پس از آن، انقلاب جدید مردم آغاز می­گردد: «تا اینکه قیام کنند» انقلابی که متصل به ظهور حضرت می­شود و با ظهور او پرچم مبارزه را بدست وی می­سپارند(کورانی، ص232-233)

 منابع:

-کورانی، علی(1387) عصر ظهور، تهران: سازمان تبلیغات اسلامی، شرکت چاپ و نشر بین الملل.

- سایت رهبران شیعه به نشانی www. shia-leaders.com


/ 4 نظر / 28 بازدید
اخبار-مهدوی

بسم رب المهدی اخبار روی میز ایران امروز فرزندان خمینی کبیر و سربازان خامنه‌ای عزیز با تمام وجود، به خیابانها آمدند

اخبار مهدوی

بسم رب المهدی اخبار روی میزایران همه چیز درباره ولایت فقیه

اخبار مهدوی

بسم رب المهدی اخبار روی میزایران همه چیز درباره ولایت فقیه

شور شعر

سلام دوست بزرگوار وبلاگتونو دیدم بسیار عالی بود اجرتون با اقا صاحب الزمان خوشحال میشم به وبلاگ بنده حقیر یه سری بزنید وبا نظراتتون ما روخوشحال بفرمایید خوشحال میشیم تبادل لینک داشته باشیم شاه علی[گل]