شمایل دجال در آخر الزمان

اصبغ بن نباته از امیرالمومنین علی (ع) سوال می کند دجال کیست؟

     ایشان فرمودند: دجال صاعد بن صاعد است و بدبخت کسی است که او را تصدیق کند و نیکبخت کسی است که او را تکذیب کند. او از شهری خروج نماید که به آن اصفهان گویند از قریه ای که او را یهودیه می شناسند (به روایت از الغیبه به جای اصفهان سجستان آمده ) چشم راستش مسوح (مسخ شده و ناپیدا ) است و چشم دیگرش به پیشانی او آنچنان می درخشد که گویی ستاره ی سحری است و در آن علقه ای است که با خون درآمیخته و میان دو چشمش نوشته شده کافر و هر کاتب و بی سوادی آنرا می تواند بخواند. در دریاها فرو می رود، آفتاب با اوحرکت می کند، در مقابلش کوهی از دود است و پشت سرش کوه سفیدی است که مردم فکر می کنند آن طعام است در قحطی شدیدی در حالیکه به حمار سپیدی که فاصله هر گامش یک مایل است خروج می کند و زمین منزل به منزل در زیر پایش درنوردیده شود و بر آبی نگذرد جز آنکه تا روز قیامت خشک شود و با صدای بلند که جن و انس و شیاطین در شرق و غرب عالم آنرا می شنوند، می گوید ای دوستان من به نزد من آیید من کسی هستم که آفرید و تسویه کرد و تقدیر کرد و هدایت نمود، من پروردگار عالی تعالی هستم، در حالیکه آن دشمن خدا دروغ می گوید. او یک چشمی است که غذا می خورد و در بازارها راه می رود و پروردگار شما یک چشم نیست و غذا نمی خورد و راه نمی رود و زوال ندارد. خداوند او را در شام به سر گردنه ای که آنرا ( افیق ) نامند بدست کسی که عیسی (ع) پشت سرش نماز می خواند هنگامی که 3 ساعت از روز جمعه گذشته است خواهد کشت.    
           

                           

( کمال الدین و تمام النعمة شیخ صدوق ج2 ص314)

/ 5 نظر / 10 بازدید
بهروز

سلام .هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع تسلیت باد

یه عاشق

سلام مطلب خوبي بود . موفق باشيد .

یک ایرانی

با سلام وبلاگ خوبی دارید ما شما رو لینک کردیم تا در ثواب این فرهنگ سازی شریک شیم[گل] موفق باشید....

فطرس

سلام . هفته کرامت مبارک . وبلاگ زیبایی دارید . واقعا عالیه . اجرتون با امام زمان ارواحنا فداه . خوشحال می شم به منم یه سری بزنید . منتظرم. التماس دعا

محسن

خدتون انصاف بدین این موجودی که به نام دجال توصیف کردین تو این فیلم های هالیوودی 2009 هم هنوز نیومده!!! یه خری که فاصله قدماش یک مایله و یه چشم وسط پیشونیش داره و حرف میزنه همچی که همه دنیا صداشو میشنوه....میگه مردم بیاین که من خدا هستم!! در دریا فرو میرود و آفتاب با او حرکت میکند....!!!!!در مقابل او کوهی از دود است...!!! یعنی میگین باور کنم؟؟!!