فایده رجعت چیست؟

فایده اول:تحقق وعده الهی طبق آنچه در قران کریم بیان فرموده است و آن حکومت متقین و حاکمیت مطلق آنها بر اهل زمین و جبران محرومیت آنها از حقوق واقعی و مسلم که ظالمان و ستمگران و فرعونیان ،غاصب آن بوده اند .

فایده دوم :خوشحالی و سرور مومنین در مقابل عذاب و گرفتاری و خواری دنیا برای منکران ائمه علیه السلام و صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف.

فایده سوم :رجعت مقدمه ای برای قیامت و روزرستاخیز می باشد.

فایده چهارم :اثبات این مدعا که حق همیشه پیروز و باطل نابود شدنی است و این موضوع را در زمان روشن خواهد کرد ،کافران به دنیا باز گردانده می شوند تا پیروزی و عزت حق و حق پرستان (مومنین) را با چشمان خود ببینند و تصدیق کنند و حجت بر آنها تمام گردد. و این پیروزی حق بواسطه رجعت ثابت می شود.

فایده پنجم :مومنین به لطف خدا این قدرت در اختارشان قرار می گیرد که کافران و کسانی که حقشان را غصب کرده اند را مجازات کنند و در واقع انتقام بگیرند.

فایده ششم :شکوفایی استعداد و توانایی مومنین اعصار گذشته  در حکومت حقیقی اسلامی با حاکمیت معصوم.

منبع:قسمتی از متن کتاب پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان علیه السلام ج2صفحه277

/ 2 نظر / 29 بازدید
هم عهدان منتظر

با سلام خدمت سفیران سایبر امام زمان(عج( جهت دریافت بسته ی فرهنگی 9 ربیع الاول ایمیل خود را برای ما ارسال کنید. التماس دعای فرج

مجاهدین مهدی موعود(عج)

سلام مطالب وبلاگتون واقعاَ خوب و پرمحتواست.خدا خیرتون بده اگر قابل دانستید به وب ماهم سربزنید و اگر مایل به تبادل لینک بودید خبر بدهید. راهتان ادامه دار... یاعلی