با ظهور حضرت مهدی (ع)وضعیت اقتصادی مردم چگونه خواهد شد؟

اقتصاد شکوفا و سالم:
بر اساس روایات با ظهور امام زمان(ع) و برقراری عدالت، همه انسان‌ها از امکانات و نعمت‌های دنیوی بهره‌مند می‌شوند و فقر از جامعه زدوده می‌شود.
از امام صادق(ع) نقل شده است:
"هنگامی که قائم ما قیام کند ...، زمین گنج‌های خود را بیرون ریخته و آشکار می‌کند، به گونه‌ای که مردم با چشم خود آنها را می‌بینند، و دارندگان زکات سراغ کسی می‌روند که نیازمند باشد تا زکاتشان را به او بدهد، ولی کسی یافت نمی‌شود و مردم از (کمک‌های دیگران) بی نیاز می‌گردند".(بحار الانوار، ج52، ص337).

امام صادق(ع) فرمود: "در دولت مهدی(ع) ربا از بین می‌رود". (منتخب الاثر، ص474)
و در مورد عمران و آبادی، امام باقر(ع) فرمود: "در زمان حکومت مهدی(ع) در روی زمین، ویرانه‌ای باقی نمی‌ماند، مگر آنکه آباد می‌گردد".(منتخب الاثر؛ ص606).


محصولات کشاورزی فراوان می‌شود. پیامبر(ص) فرمود: "رودخانه‌ها، پر از آب می‌شود و چشمه‌سارها به جوشش آمده، لبریز می‌گردد و زمین چند برابر محصول می‌دهد". (بحار الانوار، ج52، ص304)
و دام و گوسفند فراوان می‌گردد.(بحار الانوار، ج 51، ص81).

منبع : نرم افزار آخرین ذخیره

/ 8 نظر / 21 بازدید
یامولا (ساقی کوثر)

ه در «گوگل» نشانی از تو می توان یافت نه در «فیس بوک»، برای سر زدن به تو «فیلتر شکن» لازم نیست، همه دلهایی که بدون «پسورد» بالا می آیند نشانی از «تو» دارند. چیزی از سوره یوسف به عزیزی نرسید بس‌که در حق تو کردند مسلمانی‌ها همه در دست ترنجی و از این می‌رنجی که به نام تو گرفتند چه مهمانی‌ها یوسف، ای گمشده در بی سر و سامانی‌ها این غزل‌خوانی‌ها، معرکه‌گردانی‌ها سر بازار شلوغ است، تو تنها ماندی همه جمعند چه شهری چه بیابانی‌ها یوسف گمشده دنباله ی این قصه کجاست ؟؟؟ بشنو از نی که غریبند نیستانی‌ها

اشنا

با سلام عنوان مطلبتان بسیار جالب بود اما تنها از احادیث استفاده کرده بودید و شرح اینکه پویای اقتصاد در زمان ظهور و حکومت با چه ساز وکاری است را نداده اید !چه خوب بود تا با مسایل علمی روز تطبیق می دادید تا قابل پذیرش باشد به نظر من از کتابهای استاد حکیمی در موضوع امام زمان میتوانید بهره ببرید.

مصطفی

سلام واقعا کل عرض کربلا!!! منتظرتونم با مطلب جدید حتما بیایید یاعلی شیعه

مصطفی

سلام لطفا به من سر بزنید فوری*(پست اول وبلاگ) می خواستم در مورد پاراچنار*بحرین و سایر مناطق شیعه نشین(مخصوصا پاراچنار)که اسیر ذبح شدننن به جرم حب علی(علیه السلام) روشنگری کنید و این رو به سایرین هم اطلاع رسانی کنید من هم این کارو می کنم منتظر پاسخ شما هستم در مورد مطالب و عکس اگر خواستید خبر بدید تا براتون پست کنم ایها الناس اتحاد تشیع واجبه یاعلی شیعه

شاه حسینی

سلام با مطلب «سفیر شهید کربلا» به روزم... منتظر حضور و نظراتتون هستم... التماس دعای فرج یا علی[گل]

هم عهدان منتظر-3

سلام هم لینکی عزیز با امروز دو مناسبت داریم چندین سالی پیش بود که مانند باد گذشت سال 1357 و جوانان انقلاب به مدد ولی مان صاحب الزمان و به دستور امام خمینی(ره) این روز را به نام روز دانش آموز نامیدیم. دانش آموزان این مرز و بوم 13 آبان هر سال را به راهپیمایی می روند و دستها را مشت کرده و شعار دوستی می دهند و این چیزی جز سرافکندگی دشمنان نیست و نخواهد بود و اکنون که درآستانه شهادت مردی هستیم که در آسمان زهد درخشید و رفت. در توان مرگ نیست که این همه بردباری را به دوش بگیرد و در توان خاک هم نیست.بالهای آن امام مظلوم بزرگتر از میله های قفس است. ای ماه خسته امشب پسر زین العابدین چشم از دنیا می بندد. تو شاهد باش که مردم زمانه با پسر فاطمه چه کردند. الهم عجل لولیک الفرج

م- هم عهدان منتظر

سلام به امید آن روز که قلبها غنی از نور رحمت الهی شود و چشم ها با جمال زیباروی عالمیان سیراب گردد.